8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için dayanışma ve destek sözleri…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları kadınların sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi başarılarını kutlamanın yanı sıra kadın hakları ve eşitlik mücadelesini destekleme ve ilerletme amacıyla gönderiliyor. Geçmişi 8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40 bin dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve gitmesi ve sonrasında yaşanan olaylara dayanan Dünya Kadınlar Günü için hem kadınlar hem de erkek mesajlar ve sözler yayınlıyor.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

Bugün, güçlü ve özgür kadınların, tüm dünyada eşitlik ve adalet için verdiği mücadeleyi kutluyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!

Kadınların gücü, sevgisi ve fedakarlığı dünyayı daha güzel bir yer yapar. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü en içten dileklerimle kutlarım.

Hayatın her alanında varlıklarıyla renk katan, güçleriyle ilham veren tüm kadınların gününü kutluyorum. Nice mutlu yıllara!

İçlerinde sevgi, şefkat ve güç barındıran tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, onlara sonsuz sevgi ve saygıyla selamlarım.

Kadınlarımız, toplumun temel taşlarıdır. Onların varlığı, hayatımıza anlam katar. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım.

Kadınlar, sevgiyle büyüyen çiçekler gibidir. Her biri ayrı bir güzellik, ayrı bir değer katar hayatımıza. Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun!

Dünya Kadınlar Günü, kadınların sadece bir gün değil, her gün hatırlanması gereken bir özel gündür. Sevgi ve saygıyla kutluyorum.

Kadınlar, yaşamın anlamını ve güzelliğini temsil eder. Bugün, tüm kadınların değerini bir kez daha hatırlayarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, kadınların gücünü, zarafetini ve kararlılığını bir kez daha anımsıyor, onlara sonsuz saygı duyuyorum.

Dünyayı güzelleştiren, sevgiyle dolduran tüm kadınların özel günü kutlu olsun. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle selamlıyorum.

DAYANIŞMA VE DESTEK İÇEREN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ SÖZLERİ

Varlığınızla dünyayı güzelleştiren tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Her alanda mücadele eden, ilham veren ve umut ışığı yakan tüm kadınlara selam olsun!

Dayanışma ve sevgiyle daha güzel bir dünya için omuz omuza yürümeye devam edelim. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Gücünüz, cesaretiniz ve sevginizle her daim ilham kaynağısınız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

Farklılıklarımızla bir araya gelerek daha güçlü bir yarın inşa edeceğiz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

ANNEYE, EŞE, SEVGİLİYE, KARDEŞE, ARKADAŞA 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI

Sevgili annem, her zaman yanımda olduğun ve bana güç verdiğin için teşekkür ederim. 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun!

Canım kardeşim, her zaman desteğin ve sevgin için sana minnettarım. 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun!

Sevgili arkadaşım, birlikte güldüğümüz, ağladığımız ve her zaman birbirimize destek olduğumuz için sana minnettarım. 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun!

Güçlü ve cesur kadınlığınla bana her zaman ilham veriyorsun. 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun!

Senin gibi bir hayat arkadaşı/eş/sevgiliye sahip olduğum için çok şanslıyım. 8 Mart Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun!

GÜÇLÜ KADINLARIN, KADINLAR İÇİN ÖZLÜ SÖZLERİ

‘En zoru harekete geçme kararıdır, geri kalanı ise sadece kararlılık meselesidir.’ (Amelia Earhart)

‘İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unuturlar ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmazlar.’ (Maya Angelou)

‘Sahip oldukların için şükredersen daha fazlası seni bulur. Sahip olamadıklarına odaklanırsan, zaten onlar da yetmemeye başlar.’ (Oprah Winfrey)

‘Soru kimin bana izin vereceği değil, kimin beni durduracağıdır.’ (Ayn Rand)

‘Ben pembeye inanıyorum. Ben gülmenin en iyi kalori yakıcı olduğuna inanıyorum. Ben öpmeye ve çok öpmeye inanıyorum. Her şeyin ters gidiyor gibi göründüğü zamanlarda güçlü olmak gerektiğine inanıyorum. Ben mutlu kızların en güzel kızlar olduğuna inanıyorum. Yarının başka bir gün olduğuna inanıyorum ve mucizelere inanıyorum.’ (Audrey Hepburn)

‘Kendi bedenine sahip olmayan ve bedenini kontrol edemeyen bir kadın özgür değildir. Ve hiçbir kadın bilinçli olarak anne olup olmamayı seçene kadar kendine özgürüm dememelidir.’ (Margaret Sanger)

‘Kadınlardan yalnızca birer hanımefendi gibi bahsetmenizden, onların aslında rasyonel varlıklar olduğunu anlamamanızdan nefret ediyorum. Hiçbirimiz hayatlarımız boyunca sakin sularda yüzmek istemeyiz.’ (Jane Austen)

‘Tanıştığım her erkek beni korumak istiyor, neyden korumak istediklerini anlamıyorum.’ (Mae West)
‘Kadınların erkek korumasına ihtiyacı yoktur ama kendini korumayı öğrenmeye ihtiyacı vardır.’ (Susan B. Anthony)

“Kadınların başarılı olamayacağını düşünen sizlere şunu söylemek isterim: İngiliz hükümetini bu pozisyona getirmeyi başardık. Hükümet artık şu alternatifle yüzleşmek zorunda: Kadınlar artık ya öldürülecek, ya da oy kullanacak.” (Emmeline Pankhurst)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x